Bir Yıldız Doğuyor izle

A Star Is Born

Bir Yıldız Doğuyor izle

Başlangıçta George Cukor’du. 1932’de, Constance Bennett’in bir film kraliçesi olması için sabırsızlanan bir garson oynadığı “Hangi Fiyat Hollywood’u?” Yaptı. Max’in (Lowell Sherman), saygın bir yönetmen ve berbat bir sarhoş olduğu için molası geldi. Servet bir çift terazi gibi çalışır: Yükselirken, düşmesi gerekir. Aynı süreç, William Wellman’ın “A Star Is Born” (1937) adlı filminde Janet Gaynor ve Fredric March’i etkilemiştir. Sonraki sırada 1954’te Judy Garland, sorumlu Cukor ve alkolik kızaklarda James Mason vardı. Şimdiye kadar, masal bir müzikal haline geldi ve bu yüzden 1976’da Kris Kristofferson’un Barbra Streisand’ın geniş sesi ve onun perm’inin gereksiz hakikati tarafından yenildiği bir kez daha oldu. Burada kısacası asla ölmeyen bir hikaye.

Şimdi geri döndü. “Bir Yıldız Doğdu” başka bir yeniden doğuşa uğradı ve ebe Bradley Cooper. Filmi Eric Roth ve Will Fetters ile birlikte yazdı; o yönlendirdi; Jackson Maine’nin lider rolünü üstlenir; şarkı söyler ve gitar çalıyor; ve makyajı, hayvanı boşalttığını ve set üstü ikramını yapması daha olası. Sabah saat 4’de, mürettebat için çırpılmış yumurta yapmak istemediyse, nedenini bilmek istiyorum.

Bradley Cooper ve Lady Gaga İkilisi

Başlangıçta, Jackson’ın açık havada, deniz gibi sinsi bir kuvvetle karşılaştığını görüyoruz. Uzmanlardan oluşan bir müzisyenle (Neil Young’ın backing grubu Lukas Nelson ve Real’in Sözü) oynadığı konserinde Jackson, adanmışlarına, ürkütücü, kıllı, sert sürüş sesi veriyor. Onun şarkıları, eski okul pişmanlığı ile ihale edilmedikçe, eski okul ciddiyetiyle doludur. Mekândan sonra mekândan ayrılırken, başını, şapkasının ağzının altında, utançta olduğu gibi düşürür. Ünlüler hayranlarından sığınmaya eğilimlidir, ama bu adam kendini kaçmış gibi görünüyor.

Limuzinin içine girerken, Jackson bir şişe cin için ulaşır. Yine de yeterli değil ve şoföründen gece geç saatte bir bar için avlanmalarını istiyor. Her yer yapacak. Jackson’ın yere düştüğü ve eğlencede içtiği bir sürtünme çubuğu buluyorlar. Yüksek nokta, “La Vie en Rose” un kemerini takmayı reddeden Ally (Lady Gaga) adında genç bir kadın. Şimdiye kadar kamp. Sonra, zirvede, Jackson’a yakın bir yerde uzanır ve yüzünü yavaşça onun yüzüne çevirir. Çerçeveyi doldurur; onların gözleri tanışır ve selamlaşır; Boom. Her neyse, o var. Bu baş döndürücü anda, Jackson onun için düşüyor ve biz, bir önseziyle, dünyanın, kıyafeti takip edeceğini öngörüyoruz.

Dram, Müzikal ve Romantizm Bir Arada

İdeal olarak, Cooper’ın filmi ilk saatten sonra sona erecek – bu ilk geceden sonra aslında Jackson ve Ally birlikte geçiriyorlar. Onlar seks yapmazlar; Sadece takılıyorlar. Bir kavgaya girer ve şişmiş elini rahatlatmak için donmuş bezelye alır. Bir park yerinde şarkı söylemeyi dinler, sonra evine bırakır ve babasına (Andrew Dice Clay) birlikte oturur. Filmle ilgili tüm bu iyilikler, bu sahnelerde, kaba ve narin çatışmalarıyla birlikte, ve bahşiş vermeye başlayan ölçekleri hissedebilirsiniz. Bundan sonraki her şey kıyaslandığında hokey hissediyor, en azından eroinin yükselişinin çabukluğu. “What Price Hollywood?” Daki muadili gibi Ally de masaları beklerdi, ama bir ya da iki gün içinde özel bir jetle uçtu ve sıradan bir konser yaptı, hayranlık uyandıran süperstar beau tarafından spot ışığa çıkarıldı ve sosyal hayata döndü. medya. Uzun bir süre önce, bir kayıt anlaşması ve üç Grammy adayı vardır; Jackson’ın Grammy’lere yaptığı katkı ise Roy Orbison haraçında yer almaktadır. Daha kötüsü, ve daha görkemli, gelmek.

Bir Yıldız Doğuyor

“Bir Yıldız Doğuyor”, zamanımızın bir ürünüdür. Jackson Maine’in sorunları, acımasız bir çocukluğa kadar uzanıyor, acıma ve sevgimizi garantiliyor, Fredric March ve James Mason ise kahramanı kötü ve tehlikeli bir kenara bıraktı. Cooper’ın kamerası karakterleri yüzlerine çıkarıyor, yüzlerine giriyor ve diyalog yeminli bir şekilde kötü davranıyor: “Lanet olası ruhun derinliklerine inmiyorsanız, bacaklarınız olmaz.” Ne? Her şeyi kaba ve köklü bir hale getirmek için çabalayan Cooper, görünüşe göre otantik ihtiyacımız olan şeyleri yutuyor ve yine de anlatan şöhreti ile anlattığı öykü, bir peri masasından biraz daha fazlası. Sonuç, cumartesi gecesi film çekimleri için saftır: size bir cehennem cehennemi verir, sonra Pazar sabahı çizilmeden uyanırsınız. (Tam tersine, Judy Garland versiyonunun duygusal çıplaklığı, resmi kompozisyonlar içinde dengelenmiş halde, beni hala molozlara indirgeyebilir.) Adil olmak gerekirse, bu son çabadan sızan şey, Lady Gaga’dır. Pop tüccarları arasında yalnız, tanınmaksızın caddede yürüyebiliyordu, kostümlere ve güvenilen kişilere güveniyordu. Burada, T-shirt ve kot pantolonlarda, herkes olabilirdi; Bu nedenle, elbette, birisinin içine çiçek açması heyecanı. www.sinemalardanizle.com

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

2s 15dk 2018 190 izlenme

Background

Film açılmıyorsa, alt kısımdan birkaç cümlelik yorum yaparak hızlı açılmasını sağlayabilirsiniz.

  • YoutubeFragman - FULLHD
  • OloadTürkçe Altyazılı - FULLHD
<iframe width="560" height="315" src="https://www.sinemalardanizle.com/?trembed=1&#038;trid=3094&trtype=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Yorumlar 0