Narcos: Meksika

Devam Eden Seri 1 Sezon - 10 Bölüm

Narcos: Önceki ilk üç sezonla seyircinin beğenisini ve merakını üstüne çektikten sonra konuyu değiştirmeden, kişileri ve örgütlerin en başına dönüp bu kez Meksika’da geçiyor; ülkeyi esir alan uyuşturucu savaşlarının nasıl başladığını konu almakta. Diego Luna’nın hayat verdiği Félix Gallardo, yeni bir uyuşturucu imparatorluğunun tohumlarını atan bir mafya lideri olarak karşımıza çıkacak. Michael Pena ise, yeni görevi için Guadalajara’ya taşınan DAE ajanı Kiki Camarena’ya hayat verecek. Felix’i merceğine alan ajan Kiki, uyuşturucu ticaretine karşı yıllarca sürecek bir savaşı başlatacak. Narcos: Mexico yapımcılar Eric Newman, José Padilha, Doug Miro ve Carlo Bernard’ın imzasıyla ekrana taşınıyor.

Önceki sezonları izleyenlerin fark edeceği detaylardan bir kaç tanesinden bahsetmek gerekirse, Narcos Meksika da ilk sezondan Pablo Escobar ve Cali kartellerini görmekteyiz. Meksika da ise henüz bir kartel oluşmamış olup, kendilerine plaza demektedirler. Bütün bunları başlatan ise Angel Felix adında Meksikalı eski bir polis memurudur. Hatta bu yeni kartelin ve uyuşturucu savaşını başlatacak olan adamın yanında önceki sezondan el chapo olarak bildiğimiz sinaloa kartelinin başının gençlik hallerini görmekteyiz.

Başkabir analizde ise şöyle bahsedilmektedir; Netflix halihazırda pazarın bu köşesini Pablo Escobar ve Kolombiyalı kokain ticareti ile ilgili öfkeli biyografi-dram olan Narcos ile kontrol ediyor. Bunun dördüncü sezonu yerine, bağımsız Narcos: Meksika, bir fiyat sabitleme çetesinde farklı bölgesel esrar satıcılarını bir araya getirerek milyonlarca dolar yapan ve daha sonra koklaşmaya dönüşen kumar oynamaya direnemeyen Felix kuzeye ilerliyor.

Aynı hikaye, ama hepsi kendi yollarıyla eğlendiriyorlar ve Narcos: Meksika en çok daha büyük bir vızıltı. Doğru olan ilk şey, komik olması: tüm kötü eğitimli, kendi kendini işine adamış işadamları gibi, gangsterler de saçma sapkınlık göstermeye eğilimlidir ve bu, buranın ve mekânın yanında yükselir. Meksika, 1980’lerin başlarında, geniş tuhaf ve vahşi tarz seçeneklerinin bir karnavalıdır. Birincisi, öfkeli otlarla uğraşan bir çift kardeşle baş başa çıkmakta ve budala saçma sapan Dumb & Dumber saç kesimi yapmaktadır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 4,00 üzerinden 5)
Loading...

50m 2018 276 izlenme

Background

Dizi açılmıyorsa, alt kısımdan birkaç cümlelik yorum yaparak hızlı açılmasını sağlayabilirsiniz.

Bilgiler
Oyuncular
  • Orijinal Başlık: Narcos: Mexico
  • Yayın Durumu: Evet
  • İlk Yayın Tarihi: 16-11-2018
  • Son Yayın Tarihi: 16-11-2018
  • Kategori: Dram, Suç
  • Yönetmen: Carlos Bernard, Eric Newman
  • Oylama: 4.0 1 oy
Background
Yorumlar 0