Tron Efsanesi izle

TRON: Legacy

Tron Efsanesi izle daha evvel beyaz perdede gördüklerimizin hiçbirine benzemeyen bir dijital dünyada kurulmuş bir 3D ileri teknoloji serüveni. Sam Flynn Kevin Flynn’in 27 yaşındaki teknoloji meraklısı oğlu, babasının ortadan kayboluşunu inceler ve kendini babasının 25 yıldır yaşadığı Tron’un dijital dünyasında bulur. Kevin’in sadık sırdaşı Quorra’yla beraber, baba ve oğul çok fazla gelişmiş ve son derece riskli bir hale gelen, görsel açıdan dudak uçuklatan. IMdb üzerinden 6.8 puan almış durumda.

Tron Efsanesi izle Film Konusu

Usta Kontrol Programı, yeniden canlandırılmasının oğlu Sam’i (Garrett Hedlund) araştıran ve araştıran bilgisayarlı programcı. Kevin Flynn olarak orijinal yıldızı Jeff Bridges’in dönüşünü gören bu yenilenen Tron’un devamında yeniden başlatıldı. Orijinal yönetmen ve yardımcı yazar Steven Lisberger, ticari yönetmen Joseph Kosinski tarafından hazırlanan yeni filmi çekiyor. James Frain, Olivia Wilde, Beau Garrett ve Michael Sheen de, Bruce Boxleitner. Orijinal filmin kahraman kahramanı Alan Bradley ve Tron olarak geri dönüyor.

Tron Efsanesi Konusunda Görüşler

Kışın bir kardan adamın içinde (“Jack Frost”) kapana kısılmış bir babanın hüzünlü hikayesine, artık babanın 20 yıldır bir yazılım programı içinde hapsolduğu “Tron: Legacy” yi eklemeliyiz. Evet, genç Sam Flynn, babası bir bilgisayar oyunu tarafından baştan çıkarılıp kaçırıldığı için yetim kaldı. Şimdi, genç kahramanın, sanal dünyasını tehdit eden kötü programlara sanal Frizbi fırlatmada yaşlı babasına katılması için bir çağrı geliyor.

Bu, mantıksal açıklama olasılığının çok ötesinde bir film. Tron evreni tümüyle yongaların içinde bulunduğundan, Kevin Flynn’in (Jeff Bridges) fiziki bedeninin son yirmi yıldır nerede olduğunu merak etmeyin; kesinlikle bir yerlerde olmalıydı, çünkü yaşlandığını görebiliyoruz. Sanırım çözüm, bunun sanal bir dünya olduğu ve hissettiği her şeyi yapabileceği, ama 20 yaşındaki bir çocuğun içine tam olarak nasıl girdiği? Ve ne yer?

Film Yeniden Televizyonda Gösterimde

Joseph Kosinski’nin “Tron: Legacy “‘si, bu tür engellerin üzerinden titizlikle geçiyor ve zeminden daha çok gözler ve kulaklara oynayan üç boyutlu bir ses ve ışık şovunda zemine koşuyor. Gerçek dünya teknolojisi arasında Jeff Bridges’in Kevin Flynn olarak iki farklı yaşta – şimdi ve 20 yıl önce – yaptığı bir performans var. Orijinal “Tron” 28 yıl önce yapıldı, ancak bu 30 yaşlarında oğlu Sam Flynn’in kahramandı, bu tür bir hikayede kahraman için çok yaşlıydı. İdeal yaş 12 civarında olacak.

Tron Efsanesi Türkçe Dublaj izle

Bir dezavantajda, oğlunu çocukken bırakarak güçlü bir yazılım şirketinin efendisi olan Kevin’i görüyoruz. İlk başta, Jeff Bridges’in bu sahnede makyaj ya da Botoks ya da başka bir şey yüzünden daha genç göründüğünü ve ardından bunun Bridges’in bedeni ve sesi olduğunu ancak yüzünün özel efektler tarafından gençleştirildiğini fark edersiniz. Tron Efsanesi Türkçe Dublaj izle . Profillerin ve arka aydınlatmanın kullanılması, illüzyonu bu amaç için yeterli kılar. Gerçek Köprüler programın ilerleyen saatlerinde ortaya çıkıyor, çırpınıyor ve havalandırıyor, ancak daha genç Jeff’in CGI sürümü, dünyayı kontrol etmek isteyen (bunun geleceğini biliyorsunuz) yarattığı dijital bir doppelganger Clu oynamak için etrafta dolaşıyor.

Tron Efsanesi Türkçe Altyazılı izle

Kevin ve Sam uzlaşıp bağ kurarlar. Siber-Kevin’in görünüşte zavallı yetim Sam yerine babalı olduğu ölen Quorra (Olivia Wilde) da dahil olmak üzere diğer siber uzay müttefikleri ile birleşiyorlar. Bu, video oyunlarının gerçek yaşam ilişkilerini tahrip etme şeklini sembolize ediyor mu? Sadece soruyorum. Quorra ve Sam’i romantik bir çift olarak düşünüyorum, ama sanal olduğu sinir bozucu bir sorun var ve kesildiğinde kanıyor – sanırım programın içinde olmasa da. Bu, bizi “Avatar” ile ilgili temel bir soruya geri getiriyor: Neytiri tam olarak neye ya da neye aşık oldu?

Buna, filmden çok daha fazla dikkat çekiyorum, ki bu da aynı. Isaac Asimov, bunun nasıl mümkün olabileceği konusunda bir tür bilimsel spekülasyon girişiminde bulunacaktı, ancak “Tron” daha eylem odaklı. (Bilim-kurgu hayranlarına kişisel: Eğer “2001: A Space Odyssey” Analog ise, “Tron: Legacy” Heyecan Verici Harika Hikayeler.)

Tron Efsanesi Full İzle

İlk “Tron” (1982) o sırada devrimci hissediyordu. Hiç böyle bir şey görmedim. Birkaç yıl önce Ebertfest’te tekrar gösterdik. Dijital bir dünya yaratan ve insan oyuncuları yerleştiren ilk filmdi; her zaman daha önce özel efektler, mat fotoğraflar, optik yazıcılar, mavi ekran vb. “Tron”, sanal dünyasında heyecan verici bir hareket özgürlüğü buldu. Arsa aşılamazdı, peki ne olmuş?

“Tron: Legacy”, orjinalinden 28 yıl sonra ancak aynı oyuncuyla yapılan bir devam filmi, ilk filme sadık: Anlaşılamıyor ama harika görünüyor. Uzun yıllar önce yapılan her iki film de, sanat haberi olduğu iddiasıyla ortaya çıkabiliyor. Bu sefer 3 boyutlu kullanımı da içeriyor. Aksiyonun çoğu çekimde ileri ve geri hızlı hareketi içerdiğinden, 3-B efekti yararlıdır ve sadece pinpon efektinin kullanımı için değil. Aynı zamanda iyi yinelenmiştir. (Başlangıçtaki bir not bize filmin bazı bölümlerinin kasıtlı olarak 2 boyutlu olarak çekildiğini bildirir, bu yüzden tabii ki ne kadar parlak olduğunu not etmek için gözlüklerimi çıkardım. 3-D’nin yaramadığı sorun.

Uzun zaman önce, 1984 yılında, Jeff Bridges, John Carpenter’ın “Yıldız Adam” ında bir insan vücudunda yaşayan bir uzaylı gibi göründü. New York Times dergisindeki bir makale onu mükemmel film oyuncusu olarak nitelendirdi. Gösterişli değildi; o sürekli, sürekli olarak iyiydi. Şimdi “Crazy Heart” için Oscar kazandı ve yakında “True Grit” de (2010) hala doğru. Burada, (1) kendini daha genç bir adam olarak oynaması, (2) şu anda kendini oynaması ve (3) bir bilgisayar programı (veya avatarı) oynaması beklenen bir oyuncu var ve üçünü de etkili bir şekilde yapıyor. ve inandırıcı (malzemenin akıl almaz doğası göz önüne alındığında).

Sam (Garrett Hedlund), yaklaşık 20 yaşında, Bridges’e benzeyen rolü için çok uygun. Olivia Wilde kokulu bir Quorra yapar. Açıklanamayan bir şekilde, bu aktörler ve Bruce Boxleitner (Tron) ve Michael Sheen (Zuse) makul bir şekilde projeksiyon yapıyor.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

2saat 5dakika 2010 85 izlenme

Background

Film açılmıyorsa, alt kısımdan birkaç cümlelik yorum yaparak hızlı açılmasını sağlayabilirsiniz.

  • YoutubeFragman - FULLHD
  • RapidvideoTürkçe Dublaj - FULLHD
  • OkTürkçe Dublaj - FULLHD
<iframe width="560" height="315" src="https://www.sinemalardanizle.com/?trembed=1&#038;trid=3591&trtype=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
<iframe width="560" height="315" src="https://www.sinemalardanizle.com/?trembed=2&#038;trid=3591&trtype=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Yorumlar 0